Vyrų plaukų slinkimo priežastys

PLAUKŲ SLINKIMAS DĖL STRUKTŪRINIŲ PLAUKO PAŽEIDIMŲ

Kartotinis plaukų pažeidimas, pvz., šiurkštus plaukų formavimas ir netinkama priežiūra, sukelia plaukų kamieno skilinėjimą ir lūžinėjimą. Rimtas plaukų skilinėjimas lemia plaukų plonėjimą, kritimą ir, galiausiai, retėjimą, kuris yra klaidingai tapatinamas su patologiniu plaukų slinkimu. Pažeidus plaukų struktūrą jie skyla ir iškrenta, o plaukų šaknys lieka aktyvios.

Priežastys

Tokių plaukų struktūros pažeidimų priežastys yra įvairios. Įprastai plaukus pažeidžia išorės veiksniai, pvz.:

  • mechaniniai (pernelyg agresyvus šukavimas šukomis arba šepečiu, vėlimas, netinkamas elastinių plaukų gumyčių išėmimas, tvirtai supintos kasytės);
  • cheminiai (tonavimas, dažymas, šviesinimas, cheminis šukavimas, dažnas plovimas šarminiais šampūnais);
  • fiziniai (plaukų džiovinimas pernelyg dideliame karštyje, dažnas buvimas saulėje arba deginimasis soliariumuose, UV spinduliai).

Plaukų slinkimą dėl struktūrinių plauko pažeidimų galima sustabdyti, pvz., vartojant Pantogar® kapsules.

PLAUKŲ SLINKIMAS DĖL STRESO

Ilgai užsitęsusi streso būsena arba itin dideli sunkumai gali sukelti plaukų slinkimą.

Šį reiškinį sąlygoja įvairūs neuromediatoriai (signalą pernešančios medžiagos), kurie neigiamai veikia plauko folikulą. Kiekvieną plauko folikulą supa painus nervinių skaidulų tinklas su įvairiomis neuronų signalą pernešančiomis medžiagomis.

Stresas padidina pagrindinių signalą pernešančių medžiagų koncentraciją ir plauko folikulą supančių nervinių skaidulų skaičių. Jeigu tai įvyksta plaukų augimo fazei keičiantis iš augimo į ramybės, kyla plauko folikulo uždegimas, o plaukas per anksti nustoja augti. Tai sukelia difuzinį plaukų slinkimą.

Kovos su šia problema būdai:

Venkite streso
Lengviausias ir veiksmingiausias būdas užkirsti kelią streso sukeltam plaukų slinkimui – nepasiduoti stresui. Tinkamas laiko valdymas ir geras miegas taip pat padeda kūnui atsigauti.
Užsiimkite joga ir autogenine mankšta
Geriausias būdas atsipalaiduoti ir numalšinti stresą yra joga. Tai metodika, kuri atsirado Indijoje, ir apima įvairias kūno pozas bei kvėpavimo užduotis. Autogenine mankšta vadinama tam tikra savihipnozės forma, kuri taip pat gali padėti atkurti pusiausvyrą tarp įtampos ir atsipalaidavimo laikotarpių. Trumpai susipažinus su šiomis technikomis, joga ir autogenine mankšta galima užsiimti namuose.

Vartokite maistines medžiagas
Jei plaukų slinkimas nemažėja, rekomenduojama prisikasti prie šios problemos šaknų (tikrąja šio posakio prasme) naudojant produktą, kurio sudėtyje yra subalansuotas aminorūgščių, sieros ir B grupės vitaminų mišinys, teikiantis plaukams būtent tas maisto medžiagas, kurios yra reikalingos sveikų plaukų augimui.

PLAUKŲ SLINKIMAS IR SKYDLIAUKĖ

Plaukų slinkimą gali sąlygoti skydliaukės sutrikimai. Skydliaukės sutrikimus galima diagnozuoti atliekant kraujo tyrimus. Už plaukų slinkimą yra atsakingi skydliaukės hormonai T3 (trijodtironinas) ir T4 (tiroksinas), kurie turi įtakos organizmo medžiagų apykaitai ir tiesiogiai veikia plaukus gaminančias ląsteles.

Esant padidėjusiam skydliaukės aktyvumui (hipertiroidizmui) plaukai tampa plonesni, retesni ir labiau lūžinėjantys. Kadangi plaukai greičiau pereina į ramybės fazę, jie užauga trumpesni.

Esant sumažėjusiam skydliaukės aktyvumui (hipotiroidizmui) plaukai atrodo praradę žvilgesį ir gyvybę, yra trapūs. Gali sumažėti plaukų tankumas ir plauko skersmuo.

Išgydžius skydliaukės sutrikimus plaukų slinkimas gali sumažėti.

Tarpusavio ryšys tarp plaukų slinkimo ir skydliaukės sutrikimo laipsnio nėra nustatytas. Didelis hormonų deficitas automatiškai nelemia sunkesnės formos plaukų slinkimo. Atvirkščiai – sunki plaukų slinkimo forma gali pasireikšti net tada, kai skydliaukės aktyvumas nėra labai sumažėjęs arba padidėjęs. Kai kurie specialistai laikosi nuomonės, kad ryšys tarp skydliaukės sutrikimų ir plaukų slinkimo yra nepagrįstas ir netgi mažai tikėtinas.

Vaistų nuo skydliaukės sutrikimų sukeltas plaukų slinkimas.
Plaukų slinkimą taip pat gali sąlygoti vaistai nuo per didelio skydliaukės aktyvumo. Jį gali sukelti tirostatiniai vaistai, karbimazolas, tiamazolas, metiltiuracilas, propiltiuracilas ir kiti medikamentai. Plaukų slinkimą gali paskatinti vaistai, kurie turi įtakos skydliaukės funkcijai, pvz., jodido preparatai, levotiroksinas, amiodaronas ir litis.